top of page

Do rodziców, przyjaciół, sympatykòw szkoły i wszystkich zainteresowanych nauką języka polskiego!

Sobotnia Szkoła Dokształcająca znajduje się w Salem, MA przy 28 St.Peter St. 

 

Szkoła działa przy organizacji Kościuszko Polish Language Foundation. Szkoła posiada własny hymn, wewnątrzszkolny ceremoniał, oraz sztandar szkoły, na którym widnieje patron szkoły. W stały harmonogram wpisały się ważne uroczystości takie jak: pasowanie pierwszoklasistów, pożegnanie absolwentów, uroczystości Państwowe jak Święto Niepodległości, Dzień Konstytucji, uroczystości religijne jak Jasełka, oraz inne.

 

Co rok organizowany jest konkurs recytatorski. Zapraszamy wszystkie dzieci do nauki języka polskiego, dla ktorych otwieramy szeroko nasze podwoje. Nasi wychowawcy i nauczyciele są dla Was i chetnie posłuzą Wam swoim doswiadczeniem, wiedzą i entuzjazmem. Szkoła chlubi się wieloletnią tradycją. Oprocz języka, przekazujemy dzieciom bogactwo kulturowe, uczymy historii i geografii Polski. Obejmujemy programem przedmioty takie jak śpiew, rysowanie, istnieje chór dziecięcy. Organizujemy imprezy okolicznosciowe i zabawy. 

f1d78246a467a51e29a1830fb1ebaa6c.jpg
Shutterstock_1803903472.jpg.webp

Rodzice, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły – przekażcie najbliższym, krewnym, znajomym oraz przyjacielom informacje o naszej placówce i zachęcajcie gorąco, tak jak i my to niniejszym czynimy.

Szkoła prowadzi swoje zajęcia w soboty od 09:30 do godziny 13:00. Mamy oddziały dostosowane do wieku dzieci, od przedszkolnego po wszystkie klasy szkoły podstawowej. Przyjmujemy dzieci juz od 3-go roku życia. Pamiętajmy, to jaką bedzie nasza ojczyzna, kraj naszych przodków, rodziców, bliskich – Polska, zależy tez od nas - Polonii na obczyźnie. To co my przekażemy naszym dzieciom – oni przekażą swoim.

Ta pamięć, kultura, tradycja musi byc wiecznie żywa. Bedziemy wdzięczni za każdy przejaw zainteresowania oraz wsparcia zarówno duchowego, materialnego i finansowego. Nagrodą za nasz wspólny trud będzie najcenniejsza nagroda – radość dzieci i wiedza, którą mają szansę otrzymać.

Kadra Szkolna

bottom of page